Zaman, büyük ve global düşünmenin zamanı! Günümüzde milyonlarca alıcı, global e-ticaret pazar yerlerine akın ediyor ve bu mecralar, uluslararası pazarlardaki fırsatları test etmek ve onun parçası olmak için çok önemli fırsatlar yaratıyor.

E-ticaret pazarının genişlemesi ile birlikte markasına global alanda yer vermek, yeni satış kanallarına sahip olmak, şirket kârlarını arttırmak isteyen markaların karşısına daha fazla seçenek çıkıyor.

Turkey’s Biggbrands olarak biz de markaları bu fikirle buluşturmak, onlara global pazarda bir kapı açmak için pazar yerlerinin gücünü ve etkisini kullanıyoruz.

Markaların bu geniş okyanusta bir kum tanesi gibi kalacağını düşünürsek onların kaybolmaması ve öne çıkması için belirli stratejiler geliştiriyor ve en önemli pazar yerleri ile çalışıyoruz. Bu önemli e-ticaret pazar yerleri arasında Avrupa’nın en büyük online alışveriş siteleri Amazon.de, Amazon.co.uk, Amazon.fr, C-discount, Bol.com, Ortadoğu’nun en değerli pazar yerlerinden biri olan Souq.com, dünyanın en önemli online alışveriş sitelerinden biri olan AliExpress ve Rusya’nın Amazon’u olmayı hedefleyen Bringly.ru yer alıyor.

E-Ticaretin Gücü

Markalar, pazar yerlerinde yer alarak ne gibi avantajlara sahip olurlar?

  • Amazon, AliExpress gibi pazar yerlerinde yer alarak satışları arttırabilir,
  • Satışa dönüş oranını yükselten orijinal içerikler ve detaylı ürün fotoğraflarıyla Amazon listelerini iyileştirebilir,
  • Arama sonuçlarındaki gelişme sayesinde pazar payını yükseltebilir,
  • Yeni çıkan ürünlerin tanıtımını yaparak, bilinirliliği çoğaltabilir,
  • Benzer ürünlerle birlikte konumlandırma yaparak rakiplerin önüne geçebilirsiniz.