blog markalari dunya ile bulasturan biggbrands

BIGGBRANDS: Türkiye’nin Markalarını Dünya ile Buluşturan E-Ticaret Devi

BIGGBRANDS, Türkiye’deki değerli markaları global bir pazaryeri üzerinden tüm dünyaya taşıma hedefiyle kurulmuştur. 30’dan fazla global pazaryerinde faaliyet gösteren BIGGBRANDS, Türk markalarına ait farklı kategorilerden binlerce ürünü 95’den fazla ülkedeki tüketicilerle buluşturmaktadır.

Rekabetin her anlamda çok yüksek olduğu global e-ticaret alanında, 30’dan fazla pazaryerinde faaliyet göstermek ve binlerce rakip arasından öne çıkmak son kullanıcının olumlu bir deneyim yaşamasını sağlamak için lojistikten, dijital pazarlamaya, satın almadan, müşteri ilişkileri yönetimine kadar birçok departmanda alanında uzman ekiplerin eşgüdüm içinde ve büyük bir özveri ile çalışması gerekmektedir.

Global pazaryerlerinin mağaza kriterleri, pazaryeri algoritmaları, dijital pazarlama kanalları, lojistik seçenekleri farklılaşabildiğinden, faaliyet gösterilen pazaryerini tanımak ve pazaryerinde ortaya çıkan sorunlara özgü çözümler getirebilmek e-ihracatta uzman ekiplerin eşgüdüm içinde çalışması kadar deneyimin de ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

BIGGBRANDS, Amazon, Bol, C-Discount, Noon, Ozon, Aliexpress, Carrefour, E-Bay gibi 30’dan fazla global pazaryerinde binlerce SKU’dan oluşan Türk markalarını başarıyla satışa sunabilmesi BIGGPLUS GRUP’un 20 yılı aşkın e-ticaret tecrübesini arkasına alması ve satış, pazarlama, lojistik, müşteri ilişkileri ve içerik oluşturma süreçlerini alanında uzman ekiplerce yönetmesi sayesinde mümkün olmaktadır.

Son kullanıcının ürüne fiziki bir teması olmadığı bir ticaret deneyiminde, pazaryerlerinde listelenen ürün sayfasındaki içerik geleneksel ticaretteki fiziki temasla eş değerdir. Bu nedenle, BIGGBRANDS kendi içerik, fotoğraf ve grafik-tasarım ekipleri ile İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Flemenkçe olarak 5 farklı dilde ürün içeriği oluşturarak, kendi stüdyosunda profesyonel fotoğraf çekimleri yaparak ve bu fotoğrafları bir grafik-tasarım sürecinden geçirerek son kullanıcının en iyi deneyimi yaşamasını sağlamaktadır.

Milyonlarca satıcının kendine yer bulduğu global pazaryerlerinde bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmadan var olmak neredeyse imkansızdır. BIGGBRANDS’in dijital pazarlama ekibi çok kanallı bir pazarlama stratejisi ile kendi ürünlerinin görünürlüğünü arttırarak hem marka bilinirliğine hem de satış performansına katkı sağlar. Buna ek olarak, her pazaryerinin kendine özgü algoritmasına göre içerik optimizasyon çalışmaları gerçekleştirerek organik sıralamalarda daha iyi sonuçlar almayı hedefler.

BIGGBRANDS gelişmiş dağıtım ağı ve lojistik yönetimiyle, e-ticaretin altın ilkesi hızlı teslimattan ödün vermeden, iyi bir tedarik zinciri yönetimi ve planlama ile stok dışı kalmadan yakalanan satış hızını devam ettirmeyi amaçlar ve satış öncesi ve satış sonrası müşteri desteği ile son kullanıcıya en iyi deneyimi sunmaya çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir